07 czerwca 2019 09:04 | Aktualności

OD SPOTKANIA DO CZYTANIA

06.06.2019 r. w filii dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Karwan- Jastrzębską w ramach akcji ,, Z książką na walizkach.” Ma ona na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ukształtowanie nawyku systematycznego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literackich. Ideą jest dotarcie z książką do młodych odbiorców.

Przyjemność uczestniczenia w rozmowie ze znaną autorką mieli uczniowie klasy czwartej i zespół redakcyjny gazetki szkolnej ,, The Reymont Times”.

Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży.

Ciekawie opowiedziała o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Był to świetny czas do rozmowy z autorką nie tylko na temat jej książek, ale także życia osobistego i własnych przemyśleń.

Na zakończenie młodzi czytelnicy ustawili się w kolejce po autograf.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o pozycje z dorobku pisarki. Polecamy tytuły:  "Misja Feniks" i "Misja Xibalba", "Hermes 9:10".

Było to niezwykle gorące przedpołudnie ze względu na temperaturę powietrza oraz poziom wrażeń i emocji czytelniczych.