23 maja 2019 12:52 | Aktualności

KONCERT CHARYTATYWNY DLA KASI

17 maja 2019r. w Szkole  Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Kłodzku odbył się Koncert Charytatywny dla Kasi  „Pomagam, bo mogę”, zorganizowany z inicjatywy przyjaciół – grona pedagogicznego  oraz uczniów.  Koncert ten został objęty Patronatem Honorowym przez Wójta Gminy Kłodzko pana  Zbigniewa Tura.

Koncert Charytatywny miał na celu zbiórkę pieniędzy dla nauczycielki Pani Katarzyny Hradzkiej – kobiety o wielkim sercu, która była inicjatorką dwóch ogromnych przedsięwzięć – koncertów charytatywnych dla dwojga młodych ludzi: Kuby i Marty, walczących z ciężkimi chorobami. Kasia od dwóch lat zmaga się z ciężką chorobą onkologiczną,  której leczenie jest  bardzo kosztowne. Choroba ta nie wykluczyła jej jednak z pomagania potrzebującym.

Koncert poprowadzili absolwenci tej szkoły:  Aleksander  Nowotnik  i Agnieszka Nieczaj. W

części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły w  legendzie o sprawiedliwym Liczyrzepie,

chór Concerto Glacensis,  zespół „Marzenie”, młodzi tancerze Studia Tańca „Paradis”i „Fikander”

oraz Duende Flamenco, a także śpiewający soliści – absolwenci szkoły. W przerwach między

występami odbywały się licytacje (głośna i cicha), loteria, w której każdy los był szczęśliwy. Goście mogli też wybrać książkę na kiermaszu  używanej książki, skosztować pyszności przygotowane przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kłodzko, zadbać o urodę dzięki kosmetykom Mary Kay,  a także  w kawiarence wypić kawę lub herbatę i zjeść ciasta.

Uczniowie mogli cieszyć się pop cornem, watą cukrową, kukurydzą na gorąco oraz frytkami.

Najmłodsze dzieci bawiły się w gabinecie malowania twarzy i  plecionych warkoczyków.

Koncert charytatywny odbył się dzięki licznym darczyńcom oraz  gościom, którym nie jest  obojętny los drugiego człowieka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane serce i chęć pomocy.  Pamiętajmy! Dobro zawsze wraca.