15 października 2018 09:23 | Aktualności

NASZA PIERWSZA WYCIECZKA

W czwartek 11.10.2018r. uczniowie klasy 1a i 2a wraz ze swoimi wychowawczyniami  pierwszy raz w tym roku szkolnym pojechali na wycieczkę. Odwiedzili  Szkółkę Leśną w Wilczej. Na miejscu czekał na naszych uczniów pan leśniczy, który opowiadał dzieciom o hodowlanych w szkółce gatunkach  drzew, roślin oraz o żyjących w lesie zwierzętach. Nasi najmłodsi uczniowie poznali cykl rozwojowy drzewa, mogli zobaczyć również sadzonki różnych drzew iglastych oraz dowiedzieć się, jakie rośliny i owoce rosną w naszych lasach, które z nich są jadalne, a których nie wolno nawet dotykać. Zaciekawienie widać było na buziach naszych uczniów, śmiało zadawali panu leśnikowi różne pytania. Po aktywnym spacerze  był czas na wspólny posiłek i zabawę na świeżym powietrzu. Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej wycieczki.