08 października 2018 06:11 | Aktualności

JESIENNE SPOTKANIA Z PISARKĄ

3 października 2018 r. czytelniczki z klasy III b wzięły udział w spotkaniu z pisarką powieści dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa Nowak gościła w filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki przy ulicy Okrzei.
Autorka jest osobą bardzo pogodną i radosną. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o  początkach swojej przygody z pisaniem i obecnej twórczości. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Słuchacze chcieli wiedzieć przede wszystkim, jak można zostać pisarzem i czy jest to zawód dla każdego. Pytali również o książki i losy bohaterów.
Bezpośredni kontakt  z twórcą kultury poszerza spectrum wyboru przyszłej drogi życiowej młodego człowieka. Z takim też założeniem — że w każdym spotkaniu uczestniczy co najmniej jeden przyszły artysta — odbywają się rozmowy z Ewy Nowak z obiorcami jej utworów.
Przypominamy, że szkolna biblioteka posiada książki tej autorki: ,,Pajączek na rowerze”, "Krzywe10”, "Bardzo biała wrona”, "Błahostka i kamyk”, "Yellow Bahama w prążki”, "Kiedyś na pewno”.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze oraz dobrych humorach wszystkich uczestników.