12 września 2018 08:02 | Aktualności

SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wraz z uczniami klasy 1a przystąpiła do programu „Sprawny Dolnoślązaczek”, którego celem jest zachęcenie uczniów klasy I szkoły podstawowej do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Program opracowany został przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy. Ideą przewodnią jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w 6 kategoriach: 1) rowerzysty –turysty 2) lekkoatlety 3) gimnastyka- tancerza 4) piłkarza 5) saneczkarza/narciarza/łyżwiarza 6) pływaka-wodnika Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych, otrzymują odpowiedni znaczek, który wklejają do swoich legitymacji. Dzisiaj 11.09.2018r. odbyły się pierwsze zajęciach w ramach programu. Zajęcia prowadził pan Piotr Strychaniecki – nauczyciel wychowania fizycznego wraz z wychowawcą klasy 1a – panią Magdaleną Gałęską. Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu zasad pracy uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli, uczestniczyli aktywnie w grach i zabawach ruchowych przygotowujących do zdobywania określonych sprawności. Mamy nadzieję, że udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek” zachęci naszych najmłodszych uczniów do aktywności fizycznej i spędzania dużo czasu na świeżym powietrzu.