20 czerwca 2018 08:19 | Aktualności

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Jak wygląda trzmiel? Co jedzą biedronki i co zrobić, aby pożyteczne owady chętnie odwiedzały nasze ogrody? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi 15 czerwca,  podczas Dnia Pustej Klasy.

Dzień Pustej Klasy to doskonała okazja, aby opuścić szkolne ławki i nauczyć się czegoś od najlepszego nauczyciela, którym jest otaczający nas świat. Pomimo tego, że koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, uczniowie uczęszczający na świetlicę chętnie wzięli udział w zajęciach na świeżym powietrzu, gdzie mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat owadów i roli jaką odrywają w ekosystemie. Po części teoretycznej naszych warsztatów przyszedł czas na odrobinę praktyki. Dzieci posadziły kwiaty i własnoręcznie zbudowały domki dla owadów odwiedzających nasze ogrody.