08 czerwca 2018 18:09 | Aktualności

Bieszczady 2018

W maju 2018 r. uczniowie klas 2c,2d i 3c wybrali się na pełną uśmiechu wycieczkę pod opieką wychowawców:  Pani Zofii Adamczyk, Pani Małgorzaty Adamiak, Pani Doroty Tybińskiej i Pani Doroty Stodolnik.

W pierwszym dniu naszej wycieczki miejscem docelowym był Skansen w Sanoku założony po II wojnie światowej, który zrobił na nas ogromne wrażenie począwszy od odtworzonego pięknie ryneczku galicyjskiego poprzez ogromny kościół czy cerkiew.

W kolejny dzień mogliśmy poczuć się jak rajdowcy jeżdżąc samochodami terenowymi. Zapewniam, że adrenalina w nas buzowała. Następnie mogliśmy wrócić do dziecięcych lat, dzięki wspaniale zorganizowanej grze terenowej „Bieszczady Challenge”. Dzień zakończyliśmy bieszczadzkim ogniskiem z kiełbaskami, gdzie mogliśmy powspominać trudne chwile na szlaku.

W trzeci dzień wybraliśmy się w niezwykłe i dzikie góry. Duch bieszczadzki wraz z przewodnikiem zaprowadzili nas na sam szczyt – Mała Rawka 1228 m n.p.m, w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Następnego dnia od rana mieliśmy szkolenie na bieszczadnika, w którym wszyscy mogliśmy spędzić czas na zabawie i jeszcze lepiej się poznać przy zorganizowanych zajęciach przez animatorów. Ostatni wieczór zakończyliśmy dyskoteką FLUO PARTY.

W dzień wyjazdu zahaczyliśmy o Zaporę Wodną w Solinie, a następnie wybraliśmy się na spacer Koroną Zapory, skąd rozpościerały się przecudne widoki na obszary.

Niestety wszystko się kiedyś kończy, ale uważam, że wszyscy będziemy z przyjemnością wspominać tą wycieczkę i wracać wspomnieniami do niej.