04 czerwca 2018 20:20 | Aktualności

Labirynt solnych korytarzy, perełka Tatr i gród Kraka - wycieczka

Labirynt solnych korytarzy, perełka Tatr i gród Kraka to punkty docelowe naszej wycieczki, na którą wybraliśmy się ( tj. uczniowie klas: III d, II e i VII b) wraz z naszymi wychowawcami i opiekunami w dniach 23 – 25 maja 2018r.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Poznaliśmy historię zabytkowej kopalni i podziwialiśmy wspaniałe wytwory ludzkich rąk m.in.: kaplice, rzeźby, płaskorzeźby wykonane  oczywiście z soli.

Drugi dzień zarezerwowaliśmy na perełkę polskich gór – Zakopane. Z Gubałówki podziwialiśmy wspaniałą panoramę polskich Tatr i Zakopanego, będąc pod wrażeniem urokliwego miejsca.

Ostatnim punktem docelowym był Kraków – miasto królów i historyczne miejsce Polski. Zwiedzaliśmy Rynek Główny i Zamek na Wawelu poznając bliżej historię naszego kraju.

Organizacja wycieczki pozwoliła nam również na wygospodarowanie trochę wolnego czasu dla siebie, na wspólną integrację, gry i zabawy w malowniczo położonym ośrodku w Bukowinie Tatrzańskiej, który  w tych dniach był miejscem naszego pobytu. Mogliśmy również pozwolić sobie na super relaks i wodną zabawę w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Żegnając się z malowniczą Małopolską już snuliśmy plany na przyszły rok i wycieczkę, tym razem ,nad polskie wybrzeże.