21 maja 2018 09:25 | Aktualności

,, Bądź wyjątkowy – czytaj lektury !”

17 maja 2018r. w bibliotece odbył się konkurs dla uczniów klas drugich pod hasłem ,, Bądź wyjątkowy – czytaj lektury !”. Wzięły w nim dział trzyosobowe drużyny.

Celem konkursu było:

 poszerzenie zainteresowań i motywacji czytelniczych uczniów,
kształtowanie u młodzieży aktywności i kreatywności,
wdrażanie do praktycznego zastosowania posiadanej wiedzy i umiejętności,
uatrakcyjnienie form pracy z lekturą.

Zadania wymagały od uczniów nie tylko znajomości lektur omawianych w bieżącym roku, ale też umiejętności artystycznych i aktorskich.

Wspólna uczenie się poprzez zabawę przyniosło doskonałe rezultaty.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły uczennice z klas 3b i 3e z Koła Przyjaciół Książki i Biblioteki z opiekunem.

Oto wyniki:

I miejsce drużyna z klasy II a w składzie: Ala Korczak, Paulina Krupa, Oliwia Żbik.

II miejsce drużyna z klasy II e w składzie: Patryk Sutkowski, Mateusz Per, Mateusz Gabryś.

III miejsce drużyna z klasy II c w składzie: Ola Homa, Ola Satława, Kacper Truchan, która w dogrywce pokonała drużynę z klasy II d w składzie: Karolina Kluska, Krzysztof Kućmierczyk, Oskar Pawlikowski.

Klasę II b reprezentowała drużyna w składzie: Cecylia Ciszewska, Martyna Olak, Ola Budzyń.

Wszyscy uczestnicy konkursu spisali się na medal!