28 kwietnia 2018 08:10 | Aktualności

Uczciliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczciliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas trzecich i siódmych pod kierunkiem pań: Justyny Mani i Marleny Chrostowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tej szczególnej dla wszystkich Polaków uroczystości.

Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Dzień ten określa się również mianem święta wolności i radości. Nasi młodzi aktorzy zaprosili swoich szkolnych kolegów i koleżanki do poetyckiej wędrówki przez wieki, która pomogła uświadomić nam wszystkim, czym jest wolność i Ojczyzna dla współczesnego młodego Polaka.

W auli naszej szkoły zabrzmiały patriotyczne pieśni: Bogurodzica, Rota,  Mazurek 3 Maja. Uczyliśmy się miłości do naszego kraju płynącej ze  słów wiersza Wisławy Szymborskiej oraz Inwokacji do „Pana Tadeusza”.

Była to dla naszych uczniów niecodzienna lekcja patriotyzmu.