20 lutego 2018 15:07 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

Bezpieczny Internet zależy od Ciebie!!!

Już kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym wszyscy wychowawcy klas przeprowadzili w swoich zespołach klasowych godziny wychowawcze odnośnie bezpiecznego poruszania się po Internecie, zgodnie z wcześniej przygotowanymi scenariuszami. Na szkolnym korytarzu uaktualnioną także gazetkę związaną ze zjawiskiem cyberprzemocy i agresji elektronicznej. Przygotowana została również audycja dotycząca bezpieczeństwa w sieci. Uczennice klasy 2a i 3e - Oliwia Żbik, Julia Stępkowska Natalia Nowak  i Wiktoria Lewicka przypomniały najważniejsze mechanizmy i skutki stosowanej w sieci przemocy oraz zapoznały uczniów z kodeksem bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po Internecie.

Bezpieczny Internet to bezpieczna przyszłość, a  bezpieczna przyszłość zależy od nas samych.

Tak więc niech każdy użytkownik pamięta, że w chwili, gdy loguje się do Internetu a wylogowuje z myślenia, może mieć poważne kłopoty i ponieść poważne konsekwencje swojego działania!!

dzienbezpieczinternetu2018.jpg dzienbezpieczinternetu2018a.jpg

dzienbezpieczinternetu2018b.jpg