15 grudnia 2017 08:25 | Aktualności

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA W TEATRZE POLSKIM

Totalnie oczarowani wrócili uczniowie klas: 3c, 7a i 7b  naszej szkoły, z wycieczki do Teatru Polskiego we Wrocławiu 13 grudnia 2017r.

Co mogło zachwycić  młodzież i opiekunki ( p. Zofia Adamczyk, p. Małgorzata Adamiak, p. Magdalena Chrostowska, p. Elżbieta Myślińska) w kolejnej adaptacji scenicznej najsłynniejszego na świecie utworu w klimacie świąt Bożego Narodzenia, czyli w ,,Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa? Otóż występ eksperymentalnego Teatru OCELOT. Oczywiście była też dramatyczna opowieść w wykonaniu profesjonalnych, wrocławskich  aktorów, ale serca widzów skradła grupa młodych amatorów (w wieku od 8 do 18 lat) z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot z siedzibą w Legnicy. Nikt się nie spodziewał widowiska na światowym poziomie, łączącego dynamiczną akrobatykę, powietrzny balet i muzykę.  Nietypowe przyrządy gimnastyczne takie jak: potrójny trapez, trapez-świder, ogromny sześcian do żonglerki, wirujące koło do akrobacji  wielkości człowieka czy kilkumetrowe, barwne szarfy, publiczność do tej pory mogła podziwiać na mały ekranie w występach dorosłych, utalentowanych artystów…, ale w pokazach dzieci i młodzieży?! I to oglądanych z pierwszych  czterech rzędów widowni?! Prawdziwa maestria,  połączenie wdzięku tancerzy z perfekcyjną, techniką sportowców. Po przedstawieniu pani Beata Zając (reżyser i choreograf w jednej osobie) zaprosiła kilkoro widzów na scenę, by spróbowali sami zmierzyć się z zadaniami młodych aktorów-akrobatów. Wśród odważnych znalazła się  Agnieszka Janowicz z 3c. Jej wyzwaniem był trapez, oczywiście poradziła sobie znakomicie. Młodzież nagrodziła na koniec występ szczerymi, rzęsistymi brawami.

Oby częściej teatr w takim samym stopniu zaskakiwał i zachwycał.