03 grudnia 2017 21:09 | Aktualności

Reymont

,, Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać

w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym.”

Wł. St. Reymont

30 listopada 2017r. biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas siódmych konkurs wiedzy o życiu i twórczości Władysław Stanisława Reymonta.

W turnieju uczestniczyły czteroosobowe drużyny. Uczniowie wykazali się znajomością biografii pisarza i jego twórczości, układali piosenkę, rozwiązywali krzyżówkę, wycinali strzyżki, rozpoznawali przedmioty codziennego użytku związane z kulturą ludową, przygotowywali wystąpienia, pracowali z tekstem powieści, oglądali fragment filmu, rozpoznawali postacie na fotografii.

Wszyscy zawodnicy zasługują na uznanie, bardzo dobrze reprezentowali swoje klasy, utrzymali wysoki poziom konkursu.

Wyniki:

I miejsce - 62 punkty – nagroda 100,00 zł – klasa VII B wychowawca : p. Iwona Data

drużyna w składzie: Iza Laburda, Kaja Longawa, Asia Koźbiał, Angelika Bednarczyk

II miejsce – 41 punktów –nagroda 50,00 zł- klasa VII A wychowawca :

p. Marlena Chrostowska

drużyna w składzie: Julia Skrobot, Marcel Jakubiszyn, Zuzia Hes, Julia Mokrzycka

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie okolicznościowych dyplomów odbędzie się
4 grudnia 2017r. podczas Dnia Patrona.

Organizatorki konkursu – Elżbieta Kurosz, Justyna Mania.