15 listopada 2017 21:11 | Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

10 listopada 2017r. odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ten szczególny dla wszystkich Polaków dzień uczciliśmy poprzez udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych.  Zaprezentowały się w nim wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum  wraz z wychowawcami.

Wokalne i aktorskie popisy uczniów oceniało Jury w składzie: Elżbieta Postawa – pedagog, Magdalena Jasińska – psycholog oraz Anna Turłaj – nauczyciel muzyki. Klasy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza -  to klasy szkoły podstawowej: 4a, 4b, 5a, 7a oraz 7b, druga - to klasy drugie i trzecie gimnazjum.

Spośród klas szkoły podstawowej I miejsce zajęła klasa 4a, która zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna z granatem”, zdobywając tym samym nagrodę pieniężną  w wysokości 100 zł, wychowawcą zwycięskiej klasy jest pani Lidia Krajewska. Na II miejscu uplasowała się klasa 4b, śpiewając utwór „Na strażnicy”. Wychowawcą tej klasy jest pani Elżbieta Myślińska, a nagrodą za II miejsce była kwota 70 zł. III miejsce przypadło klasie 7b, która pod okiem wychowawcy, Iwony Daty, zaprezentowała piosenkę „Kocham Cię, Polsko”. Nagroda dla tej klasy to 50 zł.

Drugie i trzecie klasy gimnazjum sięgnęły po różnorodny repertuar.  Wśród wykonywanych utworów znalazły się zarówno pieśni pochodzące z  czasów walki z zaborcami i odzyskania niepodległości, a także te, które swą tematyką nawiązywały do historii współczesnej naszego kraju.

I miejsce zajęła klasa 3b, która zachwyciła Jury i publiczność nie tylko mistrzowskim wykonaniem wokalnym piosenki „Kocham Cię, Polsko”, ale także pięknymi strojami. Wychowawcą zwycięskiej klasy jest pani Elżbieta Kurosz, nagroda to 100 zł. II miejsce wśród gimnazjalistów wyśpiewała sobie klasa 2 a wraz z wychowawcą, panią Izabelą Błońską, otrzymując  70 zł. III miejsce natomiast zdobyła klasa 3d, której dopingował wychowawca, pan Piotr Strychaniecki, nagroda to 50 zł dla klasy.

Na szczególne uznanie zasłużyły sobie nasze pierwszaczki, które pod opieką wychowawczyni, pani Darii Kuzlak, zachwyciły publiczność i Jury wykonaniem pięknej piosenki „ .......................”. Klasa pierwsza wystąpiła jako „gwiazda programu” i nie brała udziału w rywalizacji.

Wszystkim klasom i wychowawcom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorki konkursu: Justyna Mania i  Marlena Chrostowska