12 listopada 2017 22:14 | Aktualności

II Dolnośląski Zlot Szkół Imienia Władysława Stanisława Reymonta w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie

10 listopada, w piątek, delegacja pięciorga uczniów z naszej szkoły w składzie: Alicja Kosmata, Julia Kuc, Justyna Woźniak, Dominika Żbik, Michał Sowa, wzięła udział w święcie szkół reymontowskich z naszego regionu. Grupą opiekowała się pani Elżbieta Myślińska. Po raz drugi gospodarzem uroczystości był ZSA w Bożkowie.
Impreza rozpoczęła się powitaniem licznie przybyłych delegacji przez dyrekcję szkoły, następnie młodzi goście rozdzielili się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami na dwugodzinne zajęcia warsztato-we: plastyczne, artystyczne, ekonomiczne, przyrodnicze, aktorskie lub taneczne. Opiekunowie młodzieży spędzali ten czas na w kawiarence na wymianie doświadczenia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, mogli również odświeżyć sobie w pamięci adaptację filmową ,,Chłopów”. Na korytarzach gościnnego gospodarza można było spotkać gościa specjalnego- panią Irenę Karel-zawodową aktorkę, odtwórczynię roli Tereski. Efekt zajęć warsztatowych wszyscy podziwiali w sali konferencyjnej, następnie przedstawieni zostali laureaci konkursów literacko-historycznych poświęconych wspólnemu patronowi szkół.

Na tak uroczystej imprezie nie mogło zabraknąć programu artystycznego, poświęconego w przeważającej części 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były: poczty sztandarowe wszystkich szkół, muzyka na żywo, taniec, recytacja, prezentacja multimedialna, śpiew, przemówienia gości i gospodarzy, a wszystko w miłej atmosferze stworzonej przez zaprzyjaźnione od lat placówki. Imprezę prowadziła tegoroczną absolwentkę naszej szkoły- Karoliną Wcisło. Czas płynął wyjątkowo szybko, o 13.30 oficjalnie zamknięto zlot, jednocześnie zapowiadając III Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich w tym samym miejscu. Miłym akcentem na zakończenie zlotu był obiad dla wszystkich gości przygotowany m. in przez klasy gastronomiczne ZSA w Bożkowie.
Warto podkreślić ogromne zaangażowanie dyrekcji i pracowników szkoły- gospodarzy imprezy, nieustannie czuwali nad tym, by goście czuli się wyjątkowo i swobodnie. Miło będzie tu wrócić za rok.