05 listopada 2017 18:11 | Aktualności

WYNIKI KONKURSÓW Z DNIA KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

w kategorii klas: IV, V:

I miejsce ( 150,00 zł): klasa IV a; wyróżnienia ( po 50,00 zł): klasa IV b, klasa V

w kategorii klas: VII, II, III:

I miejsce ( 150,00 zł): klasa III e; II miejsce ( 100,00 zł): klasa III c; III miejsce ( 50,00 zł): klasa VII b

Z okazji tego wydarzenia szkoła przybrała odświętny wygląd. Korytarze udekorowano kolorowymi plakatami przedstawiającymi literackich bohaterów i elementy świata przedstawionego z książek. Biblioteka szkolna zachwycała wystrojem. Pojawiło się w niej magiczne książkowe drzewo, a pod nim zaczytany Zenon.

W tym dniu uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Czwarto- i piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali bardzo przydatne zakładki do książek. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i umiejętnościami artystycznymi. Następnie korowód postaci bajkowych przeszedł do biblioteki, gdzie koleżanki: Julia, Vanessa, Laura i Natalia zabawiały swoich młodszych przyjaciół zagadkami książkowymi. Przedstawiciele klas zaprezentowali się w głośnym czytaniu fragmentów książki Ł. Wierzbickiego ,, Afryka Kazika”.

W tym samym czasie uczniowie pozostałych klas przygotowywali plakaty promujące czytelnictwo, ozdabiali drzwi swoich sal motywami z literatury i wcielali się w postacie z ulubionych książek. W auli odbywało się głośne czytanie fragmentów biografii Jana Pawła II i plejada świętych – prezentacja plastycznych i literackich prac konkursowych ukazujących postacie kanonizowanych bohaterów.

Na czwartej i piątej lekcji zebraliśmy się w auli, aby podsumować turniejowe konkurencje.

Oj. działo się! Wypowiedziano wiele mądrych i ciepłych słów pod adresem książki i czytania jako dobrego sposobu na spędzanie czasu. Na scenie wystąpiły baśniowe krasnoludki i śpiewająca Pocahontas. Zobaczyliśmy dynamiczny i mocno energetyczny aerobik z książką!

Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane kolorowe plakaty i ciekawe hasła. Wzruszający był moment ofiarowania szkolnej bibliotece książek z przepięknymi dedykacjami. Najbardziej spektakularny okazał się pokaz mody książkowej. Na scenie pojawiły się znane nam postacie: Czerwony Kapturek i jego babcia, Pan Kleks, Myszka Miki, Łucja Pevensie z Narnii, Harry Potter i Hermiona, Ania z Zielonego Wzgórza, dychy z ,,Dziadów”, trzy świnki, Rudy z ,,Kamieni na szaniec”.

Równie kreatywni okazali się uczniowie pod opieką swoich wychowawców w dekorowaniu drzwi. Na co dzień wejścia do sal lekcyjnych, wprowadzały nas w tym dniu do krain i miejsc niezwykłych: Narnii, Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, ciemnego lasu, wioski smerfów, tajemniczego ogrodu, głębi oceanu, mrocznej kaplicy, wojennej rzeczywistości.

Komisja miała niezwykle trudne zadanie, bowiem każda klasa wykonała swoje zadania starannie i sumiennie, z wielkim zaangażowaniem.

Współzawodnictwo i nagrody są ważne, ale organizatorom uroczystości chodziło przede wszystkim o to, aby pokazać, że czytanie jest OK i naprawdę warto zaprzyjaźnić się z książką i biblioteką. Z całą stanowczością stwierdzić należy, że cel został osiągnięty, dzięki wam drodzy uczniowie i waszym oddanym wychowawcom.

Możecie być z siebie dumni, zasłużyliście na wielkie uznanie. Pokazaliście, że młodzi ludzie nie tylko nie stronią od książek, ale wręcz przeciwnie, przyjaźnią się z nimi.

Dzień Książki i Biblioteki był interesującym wydarzeniem integrującym całą społeczność szkolną. Jako koordynator dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w jego zorganizowanie, szczególnie uczniom z Koła Przyjaciół Książki i Biblioteki.

Zapraszam do biblioteki szkolnej każdego dnia.

Elżbieta Kurosz – nauczyciel bibliotekarz