30 kwietnia 2017 17:57 | Aktualności

Szkolne Koło Caritas wspiera rodziny naszej gminy

Długi majowy weekend bardzo pracowicie rozpoczęły wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas, które wzięły udział w pierwszym spotkaniu, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko, projektu "RODZINA PONAD WSZYSTKO". Projekt związany jest z realizacją przez Gminę Kłodzko założeń ustawy o Wspieraniu Rodziny i Systemie Pieczy Zastępczej.

W Sali Stowarzyszenia Koreańskich Sztuk Walki "Harmonia Qi" spotkaliśmy się z rodzinami, by pomóc im ukazać możliwości wartościowego i twórczego spędzania czasu wolnego poprzez zabawy ruchowe wszystkich członków rodziny. Udało się to wspaniale dzięki fachowej wiedzy oraz rzetelnemu przygotowaniu i prowadzeniu zabaw przez trenera stowarzyszenia pana Krystiana Kmiecińskiego. Była gimnastyka, było śpiewanie, było przytulanie i zabawy z hustą, strzelanie z łuku, próby sił z mieczem, a gdy rodzice udali się na prelekcję na temat opieki i wychowania dzieci przeprowadzoną przez panią Agnieszkę Łuszczki, dziewczyny z Caritasu bawiły się z dziećmi. Sama nie wiem kto miał z tego więcej radości – w każdym razie bez wątpienia wszyscy bawili się świetnie. To pierwsze z trzech spotkań, które odbędą się do końca tego roku szkolnego. Już nie możemy doczekać się następnego!

Opiekun Szkolnego Koła Caritas – Magdalena Lasek.