Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku
http://spklodzko.superszkolna.pl

04 grudnia 2017 20:23 | Aktualności

Reymont wiecznie żywy – Dzień Patrona 2017

4 grudnia 2017r. po raz pierwszy uczniowie klas: pierwszej, czwartych, piątej i siódmych obchodzili uroczystość upamiętniającą obranie Władysława Stanisława Reymonta na patrona najpierw gimnazjum, a teraz szkoły podstawowej. Poprzez tę uroczystość umacniamy nasze poczucie więzi ze szkołą i w szczególny sposób pamiętamy o polskim laureacie Nagrody Nobla, który pokazał, że: „Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.”

Podczas  części oficjalnej miało miejsce uroczyste ślubowanie oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową ku czci Patrona.

          Na program artystyczny złożyły się: rozmowa uczniów klasy czwartej                            z Reymontem, niezwykle żywiołowa scena w sądzie z powieści ,,Chłopi” oraz piosenki ludowe w wykonaniu mocno energetycznej grupy trzecioklasistów.  Uczniowie ubrani w barwne stroje mówili Reymontem, opowiedzieli                                          o codziennych, czasami niezwykle trudnych sprawach mieszkańców Reymontowskich Lipiec, pokazali, że kultura ludowa jest niezwykle urokliwa                                i łączy pokolenia.

W scenografii wykonanej przez uczennice z klasy 3a i  3 b, wykorzystano także sprzęty gospodarskie gromadzone w bibliotece w Izbie Tradycji Ludowych. 

Zdjęcia: