... do Wrocławia 14 grudnia 2018 r.- klasy 4a i 5b

W świątecznym nastroju wrócili uczniowie klasy 4a i 5b naszej szkoły z wycieczki do  Wrocławia (14 grudnia 2018r.).

Już na wstępie dzieci i opiekunki ( p. Elżbieta Kurosz, p. Justyna Mania i p. Elżbieta Myślińska) zostały oczarowane niezwykłą adaptacją sceniczną najsłynniejszego na świecie utworu w klimacie świąt Bożego Narodzenia, czyli ,,Opowieścią wigilijną” Karola Dickensa. Serca widzów skradła grupa młodych artystów (w wieku od 8 do 18 lat) z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot z siedzibą w Legnicy. Przygotowali oni widowisko na światowym poziomie, łączące dynamiczną akrobatykę, powietrzny balet i muzykę.  Użyli w tym celu nietypowych przyrządów gimnastycznych takich jak: potrójny trapez, trapez-świder, ogromny sześcian do żonglerki, wirujące koło do akrobacji  wielkości człowieka czy kilkumetrowe, barwne szarfy.  Wykazali się prawdziwą maestrią,  łącząc wdzięk tancerzy z perfekcyjną techniką sportowców.

Po przedstawieniu pani Beata Zając (reżyser i choreograf w jednej osobie) zaprosiła kilkoro widzów na scenę, by spróbowali sami zmierzyć się z zadaniami młodych aktorów-akrobatów. Wśród odważnych znalazły się pani Justyna Mania i Ola Pączko z klasy 4a. Świetnie się spisały, co widać na załączonych zdjęciach. Nic dziwnego, że widownia nagrodziła przedstawienie szczerymi, rzęsistymi brawami.

Po obiedzie w PASIBUSIE wycieczka udała się na wrocławski rynek, by zwiedzić słynny Jarmark Bożonarodzeniowy, w tym roku jeszcze większy i piękniejszy niż w minionych latach. Gorącą, świąteczną atmosferę studził mróz oraz natarczywe, żebrzące, romskie dzieci.

Ostatnią atrakcją wycieczki była lekcja muzealna w Muzeum Pana Tadeusza. Można się było z niej dowiedzieć, jak świętowano Boże Narodzenie w Polsce szlacheckiej. W części praktycznej zajęć dzieci ucierały własnoręcznie w kamiennych moździerzach aromatyczne przyprawy, z których słynęła kuchnia staropolska.

Po tak intensywnym w doznania dniu wszyscy udali się świątecznie udekorowanymi ulicami stolicy Dolnego Śląska do autokaru. Powrót do domu był długi, ale uprzyjemniała go projekcja wciągającego filmu pt.,, Cudowny chłopak’’.

Była to niezwykle pouczająca i wzruszająca wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

... do Wrocławia 14 grudnia 2018 r.- klasy 4a i 5b