PRZYGODA Z PRZYRODĄ

Nadszedł wrzesień, a więc czas na wycieczkę integracyjną. W tym roku klasy 5a i 6a wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Lądka-Zdroju.

Zwiedzanie zaczęliśmy od wejścia na Górę Borówkową z przełęczy Lądeckiej. Zaprowadził nas tam bardzo sympatyczny przewodnik. Po drodze dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o regionie. Na górze zjedliśmy śniadanie i weszliśmy na szczyt wieży, z której podziwialiśmy zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę. Następnym punktem programu było ognisko w pensjonacie Willa Marianna. Dzieci odpoczęły upiekły i zjadły przygotowane kiełbaski, niektórzy zajęli się grą w piłkę inny świetną zabawą. Ostatnim punktem programu był wspaniały pokaz sokolniczy przygotowany przez pana Krzysztofa z fundacji „Pod Skrzydłami” Pan Krzysztof pokazał nam przepiękne ptaki drapieżne wśród których, były cztery gatunki sów, orzeł i jastrząb, opowiadał przy tym bardzo ciekawe historie dotyczące tych zwierząt. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i uczestniczyły w pokazie. Na koniec każdy miał okazję dotknięcia jastrzębia, który siadał uczestnikom na ręku. Czas upłynął nam bardzo szybko, wycieczkę wszyscy uznali za bardzo udaną. Na pewno zapadnie nam w pamięć na długo, dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

PRZYGODA Z PRZYRODĄ