Czytanie jest OK - klasa 2c

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 2c chcąc czynnie uczestniczyć w realizowanym przez naszą szkołę  Naro

schowek03jpg [300x531]

dowym Programie Rozwoju Czytelnictwa włączyli się w wiele działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Z okazji Dnia Książki i Biblioteki, który obchodziliśmy 3 XI 17r.  wszyscy przebraliśmy się za bohaterów z serii książek  J.K. Rowling „ Harry Potter” oraz przygotowaliśmy plakaty  i magiczne gry stolikowe. W grudniu świętowaliśmy Dzień Patrona –  podczas godziny wychowawczej przypominaliśmy sobie wiadomości o Wł. St. Reymoncie, jego życiorys i twórczość.  Zorganizowaliśmy również lekcję wspólnego czytania, podczas której każdy z nas przedstawiał swoją ulubioną książkę i wybieraliśmy top listę ulubionych pozycji czytelniczych. Następnie odbył się quiz ze znajomości zaprezentowanych przez nas książek. Większość z nas trafnie odpowiedziało na pytania konkursowe.  Dziewczynki z naszej klasy realizując projekt pod hasłem „Rajd z książką” przygotowały akcję promocyjną tworząc zakładki do książek oraz przygotowując konkurs wiedzy dla uczniów klasy 4.  Efekty naszej pracy regularnie przedstawiliśmy na gazetce klasowej pod hasłem „Czytanie jest OK”. Celem podjętych przez nas działań było zachęcenie naszych kolegów i koleżanek do częstszego zaglądania do biblioteki i korzystania z jej zasobów.

schowek04jpg [300x531]

schowek01jpg [688x389]