W PRZYJAŻNI Z KSIĄŻKĄ I BIBLIOTEKĄ KLASA 4A

W ramach realizowanego przez nasza szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa IV a wraz z wychowawca klasy uczestniczyła 21 września 2017r. w wydarzeniu promującym czytelnictwo pod hasłem ,,Głośne czytanie ze smakiem”, które odbyło się na kłodzkim rynku. Najważniejszą częścią tej plenerowej imprezy był konkurs głośnego czytania dla wszystkich uczniów szkół podstawowych ,,Trzymaj formę. Zostań mistrzem” , w którym to I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Paulinka Humeńczuk.

Uczniowie klasy IVa wraz z nauczycielem języka polskiego 29 września 2017r. brali udział w akcji głośnego czytania dzieciom w związki z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie czytali sobie nawzajem fragmenty książki „Akademia Pana Kleksa”.

09 lutego 2018r. klasa IVa wraz z wychowawcą wzięli udział w „Spotkaniu z Książką” zorganizowanym przez opiekuna szkolnej biblioteki p.Kurosz. Uczniowie rozmawiali na temat ulubionej lektury szkolnej oraz ulubionych książek i bohaterów. Nasza szkolna biblioteka systematycznie wzbogaca ofertę dla dzieci, już zakupiliśmy książki dla najmłodszych – wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dla czwarto – i piątoklasistów zaś ,,Akademię Pana Kleksa”, komiks ,,Kajko i Kokosz. Sztuka latania”, ,,Anię z Zielonego Wzgórza” i ,,Magiczne drzewo”.

Lekcja została zorganizowania w ramach zadań wyznaczonych przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Kolejnym etapem było przygotowanie przez uczniów gazetki klasowej, gdzie każdy uczeń mógł zaprezentować ulubionego bohatera książki poprzez rysunek oraz krótką charakterystykę.

12 kwietnia 2018r. klasa IVa została zaproszona wraz z wychowawca klasy przez grupę projektową p. Magdaleny Lasek do udziału w „Rajdzie z książką”. Klasa miała do przebycia trasę wiodącą przez wyróżnione zabytki Kłodzka. Przy każdym postoju grupy uzupełniały mapkę, poznawały historię miasta, uczestniczyły w zabawach, zdobywając punkty, za które była przewidziana nagroda.

W PRZYJAŻNI Z KSIĄŻKĄ I BIBLIOTEKĄ KLASA 4A

Nowa szkoła