Czytanie jest OK - klasa 3c

Pewnego dnia wybrane osoby z klasy 3c udały się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, aby przeczytać im lekturę pt. ‘’Muminki i niespodzianka’’. Następnie dzieci zabrały się do malowania plakatów, na których odzwierciedliły przygody głównej bohaterki książki. Wszyscy bardzo miło spędzili czas przy dobrej zabawie. Najmłodsi doszli do tego, że czytanie może byćświetną zabawą oraz formą spędzania wolnego czasu. Nie możemy się już doczekać kolejnej przygody Muminków.

Kolejnym z zadań w ramach realizacji programu, było wykonanie gazetki klasowej, której hasłem był tekst pt. „Czytanie jest OK”. Jedna z uczennic naszej klasy jest ''stałą klientką'' biblioteki szkolnej, dlatego przygotowała tematyczną gazetkę o książkach. Każda klasa miała za zadanie odzwierciedlić tematykę wybranego utworu literackiego w swojej sali. Nasza klasa bardzo zaangażowała się by, wszystko wypadło jak najlepiej.  Do dekoracji wybraliśmy powieść pt. ''Tajemniczy ogród'', dzięki czemu w naszej sali zapanowała tajemnicza, magiczna atmosfera. Nastrój nadało przepiękne, ogromne drzewo na drzwiach, zwisające w całym pomieszczeniu różowo-zielone liany oraz wykonana z drewna huśtawka.  Mamy nadzieję, że propagowana w naszej szkole akcja pokaże wszystkim uczniom – nie tylko naszej szkoły - ważność literatury w życiu prywatnym oraz społecznym. Czytanie jest naprawdę OK!

Czytanie jest OK klasa 3c