Czytanie jest OK - klasa 3a

czytaniejestok3jpg [200x266]

W ramach realizowanego przez szkołę  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 3 a włączyła się w szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.

3 listopada obchodziliśmy Dzień Książki i Biblioteki, w organizację którego uczniowie naszej  klasy  włączyli się bardzo aktywnie, przygotowując plakaty promujące różnorodne książki oraz ich bohaterów, ozdabiając „książkowe drzwi”, które „stały” się w tym dniu okładką książki J. K. Rowling „Harry Potter” czy też przebierając się za bohaterów ulubionych utworów.

4 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Jak wiadomo, jest nim wybitny polski powieściopisarz, Wł. St. Reymont. Podczas szkolnej uroczystości prezentowane były, wykonane przez klasę 3a, plakaty, treścią nawiązujące do powieści „Chłopi”. W tym dniu również podczas lekcji z wychowawcą, czytaliśmy wybrane fragmenty utworów Reymonta.

czytaniejestok2jpg [300x169]

Kolejnym zadaniem w ramach realizacji w/w programu było wykonanie gazetki klasowej pod hasłem: „Czytanie jest OK”. Na bieżąco  pojawiają się na niej informacje o przeczytanych przez uczniów książkach.

Wielu uczniów naszej klasy to stali bywalcy biblioteki szkolnej, korzystający z bogatych jej zasobów. Wiemy już z całą pewnością, że czytanie jest OK!

Uczniowie klasy 3a