Sprawozdanie z projektu czytelniczego

czytajacy_ksiazkejpg [300x173]

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 2 b przeprowadziła projekt mający na celu zbadanie stopnia zainteresowania uczniów klas gimnazjalnych czytelnictwemoraz  poznanie tytułów ich najbardziej ulubionych, najchętniej czytanych książek.

Uczniowie klasy 2 b opracowali  i przeprowadzili  ankietę wśród uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.  Wyniki wskazują, że większość uczniów lubi czytać książki. Najczęściej sięgają po książki z dreszczykiem ( horrory), fantastyczne ( fantasy), przygodowe, biografie i obyczajowe. Sięgając po książkę uczniowie chętnie czytają  jej recenzję zamieszczoną na tylnej części okładki, elementem przyciągającym uwagę potencjalnego czytelnika jest też sama okładka i tytuł książki.

Najbardziej ulubionymi książkami okazały się: „Kubuś Puchatek”,  Harry Potter” i „Baśniobór”.

Podsumowując pracę nad projektem uczniowie przygotowali prezentację wyników ankiet,  napisali recenzję najbardziej poczytnych  wśród młodzieży pozycji z własnym ilustracjami i wykonali gazetkę w klasie.

Wyniki z przeprowadzonej ankiety

Sprawozdanie z projektu czytelniczego