Wspólne czytanie w klasie 5a

W ramach realizowanego przez szkołę  projektu czytelniczego „W przyjaźni z książką i biblioteką”,  24 października 2017r. uczniowie klasy 5a wspólnie ze swoją wychowawczynią, postanowili zorganizować lekcję wspólnego czytania. Uczniowie głośno  przeczytali przygotowane wcześniej fragmenty swoich ulubionych książek i omówili je. Oprócz wspólnego czytania, uczniowie przeprowadzili pouczającą dyskusję na temat roli książek w życiu każdego człowieka. Dzieci przygotowały również „kącik czytelniczy” w którym na bieżąco pojawiają się informacje o ciekawych, przeczytanych przez nich książkach. Kącik ten będzie zachęcał innych do sięgnięcia po daną książkę. Akcja ta miała na celu promocję czytelnictwa w szkole i klasie oraz zachęcenie uczniów do częstego sięgania po książki, nie tylko lektury. Ponadto nauczyciele na bieżąco zachęcają uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, która na bieżąco wzbogaca swoje zbiory o ciekawe nowości.

Wspólne czytanie w klasie 5 a