SKIM i Caritas czyta dzieciom z domu dziecka

W czwartek po lekcjach grupka dzielnych wolontariuszy Szkolnego Koła Inicjatyw Młodzieżowych i Caritas, pod opieką pani Magdaleny Lasek, odwiedziła z książkami podopiecznych Domu Małego Dziecka w Kłodzku. Spotkanie z bajkami rozpoczęliśmy przeczytaniem bajki o lwie i myszy. Po wysłuchaniu bajki wyciągnęliśmy z niej morał i porozmawialiśmy o tym jak fajne i dobre jest czytanie. Potem był Kot w butach, Dyzio Marzyciel i wiele zabawnych wierszyków, które przedszkolaczki wysłuchały z zaciekawieniem. Od czytania przeszliśmy do wspólnego rysowania, zgadywania, kolorowania i zabawy. Siostra przełożona podziękowała wszystkim wolontariuszom za ofiarowany czas i serce. W ramach wdzięczności każdy z nas dostał obrazek, różaniec i zaproszenie na kolejną wizytę.

dmdjpg [648x486]