Rajd z książką

28 września 2017r. uczniowie klasy 3 b naszej szkoły pod opieką wychowawcy i pani Magdaleny Lasek wybrali się na Rajd z książką. Wycieczka realizowana była w ramach projektu ,,Czytanie jest Ok”.

Odwiedziliśmy filię Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie. Pani Magda przyjęła nas niezwykle gościnnie. Zaangażowała młodzież do wykonania ciekawych zadań z książką w roli głównej – czytanie z podziałem na role, chodzenie z książką na głowie, recytowanie wiersza, wykonanie ilustracji, powtarzanie łamańców językowych. Uczniowie doskonale weszli w role i chętnie podjęli wyzwanie. Przekonali się, że biblioteka to przyjazne miejsce dla człowieka. Mieliśmy też okazję zobaczyć księgozbiór i poznać specyfikę pracy takiej placówki, jej przydatność dla środowiska lokalnego.

Po takiej dawce intelektualnych zmagań, ruszyliśmy w drogę. Naszym celem było wejście na wzniesienie Wapniarka - 532 m n.p.m. w paśmie górskim Krowiarki. Szliśmy przez las, pogoda nam dopisała, więc mogliśmy z bliska podziwiać złotą polską jesień. Udało się nawet zebrać grzyby. Na szczycie była drewniana wieża, z której roztaczał się przepiękny widok na malowniczą okolicę. Kulminacyjnym punktem programu było ognisko, rozpalone profesjonalnie przez zaradnych chłopaków z klasy 3b. Dziewczyny mogły w tym czasie odpocząć i porozmawiać na niezwykle interesujące tematyJ

Pamiętając, ze jest to rajd z książką bawiliśmy się w kalambury – odgadywanie tytułów książek. Trzeba przyznać, że wyobraźnia w prezentowaniu haseł była niczym nieograniczona.

Miło i sympatycznie spędziliśmy wspólnie ten wrześniowy dzień.

Aktywny wypoczynek z książką to dobry pomysł na promocję czytelnictwa i poznanie turystycznych walorów naszej najbliższej okolicy. Przećwiczyliśmy to, możecie zaufać klasie 3 b.

Rajd z książką