W przyjaźni z książką...

W przyjaźni z książką i biblioteką

26 września uczniowie klasy pierwszej – Wojtek, Szymon, Kuba,  Patrycja, Paulina, Agata, Mateusz, Paulina, Kuba, Ola pod opieką wychowawczyni i pani z biblioteki szkolnej  mieli możliwość zobaczyć ciekawy  zbiór książek tylko dla dzieci w  filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Okrzei.  Z wielką radością powitała nas pani Małgorzata, która opowiedziała naszym uczniom o zaczarowanym świecie książek w bibliotece. Przeczytała dzieciom piękną baśń braci Grimm pt. „Pani Zima”. Dzieci  bardzo zaciekawiły książki o dużych formatach, z przestrzennymi ilustracjami, szczególnie te o dinozaurach.

Na pożegnanie dzieci zadeklarowały, że na pewno wrócą do biblioteki, aby znów spotkać się z ciekawą książką.

Nasza szkolna biblioteka nie ma jeszcze tak bogatej oferty dla dzieci, ale miło nam poinformować, że już zakupiliśmy książki dla najmłodszych – wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dla czwarto – i piątoklasistów zaś ,,Akademię Pana Kleksa”, komiks ,,Kajko i Kokosz. Sztuka latania”, ,,Anię z Zielonego Wzgórza” i ,,Magiczne drzewo”.

To dopiero dobry początek wzbogacania naszych zbiorów w ramach środków pozyskanych z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa.

W przyjaźni z książką

Nowa szkoła