List do rodziców

LIST DO RODZICÓW

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała 15 tys. złotych na wzbogacenie księgozbioru.

W związku z tym uroczyście ogłaszamy, że w Reymoncie zapanowała moda na czytanie.

Naszym celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki poprzez zakup nowości wydawniczych, większą dostępność do książek wartościowych, a także popularnych wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam na tym, aby to uczniowie i Państwo, ich Rodzice  wskazali tytuły, po które chętnie sięgną, by je przeczytać. Zapraszamy do konsultacji i zgłaszania swoich propozycji.

W ciągu najbliższych miesięcy w szkole będą realizowane różnorodne projekty, konkursy, wydarzenia, wspólne głośne czytanie. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do podjęcia także w domu indywidualnych działań i pokazywania swoim dzieciom, jakie korzyści płyną   z czytania.

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w pobudzeniu u młodego człowieka potrzeby czytania.

Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u naszych uczniów zamiłowanie do książek.

Proszę pamiętać, że dzięki rozbudzonej dziś przyjemności czytania, nasze dzieci będą mogły rozważniej i z rozmachem kształtować swoją przyszłość. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne i kojarzyły się z czymś przyjemnym, może udać się tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły.

Czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, ćwiczy mózg, wzbogaca słownictwo, pomaga zrozumieć rzeczywistość, ułatwia komunikowanie się z innymi ludźmi, zapewnia zdrowy rozwój emocjonalny.

Szanowni Państwo. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować.

Poetka i noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że ,, Czy­tanie książek to naj­piękniej­sza za­bawa, jaką so­bie ludzkość wy­myśliła”.

Jeśli więc chcemy, aby nasze dzieci  wyrosły na mądrych i szczęśliwych dorosłych,  to czytajmy im i wspólnie z nimi.

Elżbieta Kurosz

nauczyciel bibliotekarz