Głośne czytanie ze smakiem

21 września, na kłodzkim Rynku miało miejsce wydarzenie promujące czytelnictwo  pod hasłem ,,Głośne czytanie ze smakiem”. To już piąta odsłona wrześniowej zabawy książkowej przy zabytkowej fontannie. Uczestniczyły w nim nasze klasy czwarte i piąta.  Dzieci wzięły udział we wspólnym gotowaniu ze znaną aktorką, blogerką, felietonistką, autorką książek kulinarnych, ambasadorką zdrowego i aktywnego stylu życia, Moniką Mrozowską.

Ale najważniejszą częścią tej plenerowej imprezy był konkurs głośnego czytania ,, Trzymaj formę. Zostań mistrzem” . Z naszej szkoły wystąpili: Paulina Humeńczuk, Hania Kumko i Kuba Błoński z klasy 4 a, Paweł Górski z klasy 4b oraz Laura Wiklińska  z klasy 5.

Dzieci czytały na głos przepisy kulinarne na rozmaite pyszności. Nie było to proste zadanie, bo teksty zawierały wiele trudnych słów. Występ odbywał się przed publicznością, a oceniało go jury z panią Moniką Mrozowską.

Spośród grona sześćdziesięciorga dzieci klas IV –VI wszystkich szkół podstawowych z Kłodzka pierwsze miejsce i tytuł KŁODZKIEGO MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA 2017 zdobyła Paulina Humeńczuk z klasy 4 a.

Wielkie brawa! Gratulujemy Paulinie i wszystkim uczestnikom konkursu.

Głośne czytanie ze smakiem