Narciarstwo dla każdego - edycja 2017.

Od 05.01.2017r. w Gminie Kłodzko ruszył projekt nauki jazdy na nartach „Narciarstwo dla każdego”. Jest to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Kłodzko złożyła wniosek do Ministerstwa, który został pozytywnie zaopiniowany.  W zajęciach biorą udział dzieci i  młodzież z miejscowości położonych w Gminie wiejskiej  Kłodzko. Zakłada on udział 150 uczniów. Warto podkreślić, że nauka jazdy na nartach jest darmowa dla wszystkich uczestników.

Uczniowie  zostali podzieleni na 2 grupy, każda po 20 os.: 1 grupa szkoły – Ołdrzychowice, Krosnowice, Jaszkowa Dolna i ZSN Żelazno; 2 grupa szkoły – Zespół Szkół Wojbórz, Szkoła Integracyjna  z Szalejowa Górnego,  Gimnazjum  Publiczne w Kłodzku.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa pan Wiktor Girda i pan Piotr Strychaniecki.

Nasi uczniowie wyjeżdżają na zajęcia w każdy  wtorek. Ogółem w projekcie weźmie udział 32 uczniów z naszej szkoły.

Celem projektu jest nauka jazdy na nartach, propagowanie zdrowego trybu życia, wzrost ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekt ten umożliwia również , doskonalenie zdobytych już umiejętności oraz poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na stoku.
Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Podczas wyjazdów panuję wesoła atmosfera. Uczestnicy świetnie się bawią, poznają siebie nawzajem i zdobywają nowe umiejętności. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Narciarstwo dla każdego - edycja 2017.