Działalność biblioteki w roku szkolnym 2016/2017

II KŁODZKI RAJD Z KSIĄŻKĄ

28 października 2016r. odbył się II Kłodzki Rajd z Książką, który miał na celu upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocję czytelnictwa, książek i bibliotek.
W rajdzie wzięło udział kilka szkół, między innymi nasze gimnazjum, reprezentowane przez grupę uczniów z klas: III c III d. Uczestnicy rajdu spotkali się w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości, gdzie przydzielono nam przewodników. Stamtąd wyruszyliśmy
do biblioteki dla dzieci, w której zostaliśmy zachęceni do czytania książek, mogliśmy zadawać pytania i zapoznać się ze zbiorami. Naszym następnym przystankiem było Centrum Kultury Chrześcijańskiej, gdzie w ,,Bibliotece pod pegazem” rozmawialiśmy o wartościach książek
i internecie, który coraz częściej je zastępuje. Następnie pojawiliśmy się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Tam odbyło się wspólne czytanie. Przedstawiciele szkół czytali na głos fragmenty swoich ulubionych książki. Nasze gimnazjum reprezentowała Nicoll Będkowska.

W ten jesienny, pogodny dzień miło było choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i przemierzyć ulice naszego miasta w poszukiwaniu miejsc naznaczonych książką.

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa
i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."
(Cornelia Funke)