Targi edukacyjne 2016

17 marca 2016 roku w Gimnazjum im. Stanisława Reymonta w Kłodzku odbyły się Targi Edukacyjne. Poza naszym gimnazjum stoiska odwiedzali również uczniowie z gimnazjum niepublicznego w Żelaźnie oraz uczniowie z Gimnazjum w Wojborzu.
Uczniowie, stojący przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej zapoznali się z oferowanymi przez goszczące szkoły kierunkami, kryteriami naboru. Padł również szereg pytań dotyczących warunków, atmosfery, wyposażenia czy dodatkowej oferty edukacyjnej i pozaedukacyjnej szkół.

Wśród przedstawicieli placówek edukacyjnych  znajdowały się następujące szkoły:
1. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Kłodzku
2. Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości
3. Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju
4. Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie
5. Miejski Zespół Szkół w Dusznikach
6. Noworudzka Szkoła Techniczna
7. Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku
8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach
9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku
10. Gminny Zespół Szkół Tułowice
11. Liceum Ogólnokształcące Nowa Ruda
12. Zespół Szkół Politechnicznych ENERGETYK  Wałbrzych
13. Katolickie Liceum Ogólnokształcące Henryków
14. Zespół Szkół „Radiobuda” nr 1 Dzierżoniów
15. Liceum Społeczne Kłodzko
16. Młodzieżowe Centrum Kariery w Kłodzku

Wszystkie szkoły z dużym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły przygotowały atrakcyjne stoiska, na których poza ulotkami i broszurami królowały dodatkowe atrakcje: pyszne naleśniki, prezentacja z wykorzystaniem energii słonecznej, strzelanie z karabinku do tarcz, to tylko niektóre z nich. W tle przewijające się prezentacje poszczególnych jednostek, dźwięki gitary przeplatające się z dźwiękami rogu myśliwskiego, rozmowy, informacje… Atrakcji naprawdę sporo!

Targi zawsze są świetną okazją, aby raz jeszcze, po drzwiach otwartych i wizytach w poszczególnych placówkach, na spokojnie zapoznać się z ofertami szkół, porozmawiać z ich przedstawicielami i uczniami, podpytać, doczytać. Tym bardziej, że wystawcami są również jednostki spoza Kłodzka, do których nasi uczniowie, bez targów, mogą mieć trudniejszy dostęp. Serdecznie dziękujemy za udział w targach, wysokie zainteresowanie szkół oraz duża frekwencja uczniów pozwalają planować kolejną imprezę w kolejnym roku, na które zapraszamy!

Relacja z targów http://www.tvklodzka.pl/targi-edukacyjne-w-gimnazjum-publicznym-w-klodzku/

Targi Edukacyjne