Opera Wrocławska - "Falstaff" XI 2015

                                                 Wycieczka do Opery we Wrocławiu

     Dnia 18.11.2015 roku klasa Ia wych. mgr Justyna Mania  i Ic wych. mgr inż. Zofia Adamczyk pojechała do Opery na sztukę Giuseppe Verdiego pt. "Falstaff".

     Wyruszyliśmy o godzinie ósmej spod budynku naszej szkoły. Około godziny 10.00 byliśmy już na miejscu. W foyer (czyt. fuaje) Opery Wrocławskiej odpoczęliśmy po podróży.

 Akcja przedstawienia toczy się w Anglii, w XV w. Zostało napisane na podstawie sztuki W. Szekspira pt. „Wesołe Kumoszki z Windsoru”.  Podczas spektaklu odbyły się dwie przerwy. W trakcie przedstawienia nie można było jeść, pić ani korzystać z telefonów komórkowych. Przedstawienie trwało 2 godziny 40 minut i rozpoczęło się o godzinie 11.00. Reżyserem sztuki był p. Waldemar Zawodziński. Gmach Opery Wrocławskiej jest bardzo ładny, równie piękne  jest wnętrze. Przedstawienie było bardzo interesujące i wesołe. Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się na Bielany Wrocławskie do KFC, gdzie zjedliśmy i nabraliśmy sił do dalszej podróży. Jakież było wielkie nasze zdziwienie gdy pani kasjerka powiedziała, że ze względu na błąd systemu nie działają kasy i teraz można zamawiać za darmo. Wszyscy najedli się do syta.  Po godzinie 16.00 odbyła się zbiórka i ruszyliśmy w drogę powrotną. 

     Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Na pewno każdy z nas zachowa ją w pamięci bardzo długo. Myślę, że wszyscy wrócili zadowoleni z pełnymi portfelami.

Falstaff - XI 2015

Nowa szkoła