Samorząd Uczniowski

 ROK  SZKOLNY  2017/2018

 


Skład Samorządu Uczniowskiego na Rok Szkolny 2016/2017

 

Przewodniczący SU: Hubert Gałęki

z-ca Przewodniczącego SU: Justyna Woźniak

Skarbnik SU: Agnieszka Janowicz

Sekretarz SU: Julia Stępkowska

 Dnia 5 grudnia 2016 roku, delegacja w składzie: Aleksander Nowotnik, Paulina Nowożycka, Nikola Handel z opiekunem Panią Marleną Chrostowską pojechała do Warszawy, aby uczcić rocznicę śmierci patrona naszej szkoły – Władysława Stanisława Reymonta.

Odwiedziliśmy grób pierwszego noblisty niepodległej Polski, przy którym złożyliśmy hołd pisarzowi. Następnie udaliśmy się na drugi cmentarz powązkowski, na którym pochowani zostali bohaterowie walczący w obronie Naszej Ojczyzny, olimpijczycy polscy oraz wiele sław. Widzieliśmy także pomnik poświęcony katastrofie smoleńskiej.

Kolejnym miejscem, które mogliśmy zwiedzieć było Muzeum Niepodległości. Oprócz zwiedzania muzeum, które miało fantastyczne wystawy, mogliśmy posłuchać wykładów na temat Reymonta.

Pomimo długiej i męczącej podróży, pobyt w stolicy był udany, pouczający, ponieważ uświadomił młodzieży, jak duży wpływ na współczesność ma historia, ludzie i ich czyny.

                                                                                       Handel Nikola

                  img_1365.jpg [653x490]                                                                           


Dnia 13.10.2016r. w Naszym Gimnazjum obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej!

Z tej okazji Samorząd Uczniowski własnoręcznie przygotował ozdobne słoiczki z aromatycznymi herbatkami na: anielską cierpliwość, wieczny optymizm i dobry humor. Uczniowie wręczyli upominki Naszym Wspaniałym Nauczycielom sprawiając im wielką niespodziankę i uśmiech :)

To nie był koniec atrakcji, ponieważ Szkolny Radiowęzeł w imieniu wszystkich gimnazjalistów przeprowadził audycję, w której obdarował pięknymi życzeniami i piosenkami wszystkich pracowników szkoły wprowadzając pozytywny nastrój .

,,Dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.''

                                                                                                                                                                 Sandra Galik, 3F

 

 


W dniach 23-25 września 2016r. ekipa SU w składzie: Aleksander Nowotnik, Sandra Galik, Julia Teplicka pod opieką Pani Marleny Chrostowskiej wyruszyła na XX Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich do Stróżewa w województwie mazowieckim.

       Z wielką chęcią Uśmiech o godzinie szóstej rano spotkaliśmy się na placu szkoły, aby udać się w ośmiogodzinną podróż. Na miejscu zostaliśmy przywitani bardzo gościnnie w staropolskim stylu.  Uroczystość otwarcia Zlotu rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandarów. Następnie nadszedł czas na krótkie prezentacje szkół. Nasza grupa przedstawiła krótki skecz, który rozbawił niejednego widza. Szczególnie ważnym wydarzeniem było spotkanie ze słynną aktorką Panią Emilią Krakowską, która zagrała m.in. Jagnę w filmie pt. „Chłopi”. Dzień trzeci zakończył się romantycznie… Aleksander poznał swoją „zlotową” miłość. Pocałunek

     W sobotę odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”. Co prawda nasza szkoła nie brała w nim udziału, ale wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem poziomu recytacji uczestników. Szczególnie zachwyciły nas recytacje laureatów z Kanady. Po konkursie zdobyliśmy autografy do kroniki szkolnej od aktorów Pani Emilii Krakowskiej i Tomasza Kozłowicza. Kolejną atrakcją był pokaz dżygita, strzelania z bata oraz wycieczka do stadniny koni arabskich należącej do prawdziwego Księcia z Arabii Saudyjskiej. Z uśmieszkiem na twarzy udaliśmy się na koncert zespołu „Wiecznie młodzi”. Byliśmy mile zaskoczeni, ponieważ grupa seniorów od razu  porwała wszystkich do tańca i śpiewu. Po kolacji ruszyliśmy na dyskotekę, która trwała do późnego wieczora. Drugi dzień zakończył się dramatycznie… Aleksander został porzucony. Płacz

     W niedzielę po śniadaniu odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu. Ze smutkiem musieliśmy pożegnać nowopoznane osoby. Choć jechaliśmy tutaj z lekkim niepokojem to trudno było nam odjeżdżać i rozstawać się z naszą Reymontowską Rodziną. Ten zlot na pewno zostanie długo w naszej pamięci. UśmiechDnia 13 września 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne, w którym udział wzięli przedstawiciele poszczególnych klas oraz cały zarząd SU wraz z opiekunem – panią Marleną Chrostowską. Zabawa była przednia. Po przedstawieniu się każdego z osobna, zaczęliśmy bawić się w przygotowane przez zarząd zabawy m.in. „Cechy”, „Kim jestem?”, „Wróżka”. Integrowaliśmy się w przyjemnej atmosferze, mimo że temperatura sięgała zenitu i było bardzo, bardzo gorąco. Na koniec trochę potańczyliśmy do piosenki „Biegnie, biegnie mały osioł”, która była tzw. GWOŹDZIEM PROGRAMU! Mamy nadzieję, że wspólna praca w tym roku szkolnym będzie owocna. Uśmiech


Nowa szkoła