SZKOLNA GORĄCZKA ZŁOTA
25 września 2018 klasy 4a i 5b wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. Program naszej imprezy był bardzo bogaty i obfitował w wiele atrakcji.
Wspólnie z przewodnikiem przeszliśmy przez podziemną trasę turystyczną, w skład której wchodzi Sztolnia Gertruda oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej. Niemały dreszczyk strachu wywołało w nas przejście „chodnikiem śmierci” i spotkanie z tajemniczym gnomem.
Zwiedziliśmy również Sztolnię Ochrową, sami spróbowaliśmy płukania złota, a także odwiedziliśmy średniowieczną osadę górniczą. Ten punkt programu podobał nam się chyba najbardziej, a to z powodu przejścia przez Labirynt Strachu i spotkania ze średniowiecznym katem i jego narzędziami tortur.
Ostatnią już atrakcją był smaczny obiad w Karczmie w Starej Kuźni. Przed wyjazdem do domu wszyscy uczestnicy otrzymali jeszcze pamiątkowy certyfikat „Zdobywcy Kopalni Złota”.
Klasy 4a i 5b na długo zapamiętają tak udaną wycieczkę.

Justyna Mania
Elżbieta Myślińska