RELACJA  Z  DRZWI  OTWARTYCH

,,W naszej magicznej szkole…,,

13 maja 2016 roku w Gimnazjum Publicznym im. Reymonta odbył się tzw. dzień otwarty. Odwiedzili nas uczniowie ze szkół z terenu gminy i miasta Kłodzko, rozważający naukę w szacownych murach przy ul. Traugutta 1a. Części młodzieży towarzyszyli przejęci rodzice, a nierzadko także młodsze i starsze rodzeństwo. Wszystkich przyjęliśmy z otwartymi ramionami w auli szkoły, która na czas imprezy zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę ,,U Lidzi i Madzi’’.
     Gości powitał drugoklasista  Aleksander Nowotnik, a Pan Dyrektor zaprezentował ogólne informacje o szkole. Występ 10 zwinnych uczennic, członkiń zespołu tańca nowoczesnego ,,Fikander’’ z KCKSiR-u, ożywił i zachwycił zebranych, nieco zmęczonych natłokiem informacji. Tuż po nich zaprezentował się, niedawno  przez panią Katarzynę Mąkę utworzony w naszej szkole, chór uczniowski w składzie: Nicoll Bętkowska, Marcelina Buka, Nikola Handel, Oliwia Kasperek, Kacper Kaszuba, Karolina Korż, Mgdalena Kurowska, Bartłomiej Pacan i Jarosław Wacławik.  Wiekowym hitem ,,Fever’’ rozgrzali zarówno starszą jak i młodszą publiczność. Również kolejne przeboje połączyły pokolenia.

W międzyczasie nasza młodzież podzieliła zwiedzających na grupy, by w kameralnej atmosferze zapoznać gości ze szkołą. W bibliotece czekała na nich wystawa dzieł o Reymoncie i krótkie przedstawienie w formie skeczu o współczesnej szkole. Tuż obok, w sali nr 18, gabinet cyfr i figur przestrzennych. Tajemnice przedmiotów przyrodniczych czekały na odkrycie w gabinecie nr 8, a pod 1 językowcy przekonywali, że: ,,Nie taki diabeł straszny…’’. W sali gimnastycznej  miłośnicy ruchu przy muzyce pląsali dla zdrowia i urody. Głodni spożywali tradycyjne polskie przekąski w ,,Karczmie’’ naprzeciwko sklepiku lub w kawiarence, a ciekawi historii szkoły mogli przeglądnąć  liczne kroniki.

Zaskoczyła nas i ucieszyła wizyta zagubionej wolontariuszki z Niemiec o tanzańskich korzeniach, Glorii. Jak się niebawem okazało bardzo smakowały jej wypieki naszych niezawodnych mam, a życzliwe przyjęcie sprawiło, że pozostała z nami do końca imprezy. Kto wie, może jeszcze się spotkamy?
     Czas spotkania minął szybko, bo w przesympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że pierwsze zetknięcie z Gimnazjum im. Reymonta zapoczątkuje ciekawy i  wyjątkowy etap życia młodych ludzi, naszych przyszłych uczniów.

ZAPRASZAMY na DRZWI OTWARTE

13 maja 2016r. o godz.16.00